Goal News Karditsa – Όλη η αθλητική επικαιρότητα  του Ν. Καρδίτσας
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Το EURO 2020 στον ANT1 – Tο πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων

Την Τρίτη 1η Ιουνίου, ο διευθυντής προγράμματος του ΑΝΤ1 Τζώρτζης Ποφάντης είχε μια online συνάντηση με εκπροσώπους των Media. Μέσω διαδραστικής διαδικτυακής πλατφόρμας, ο Chief Content Officer του τηλεοπτικού σταθμού  παρουσίασε το πρόγραμμα του καναλιού για το EURO 2020.

Ο ΑΝΤ1 εξασφάλισε τα δικαιώματα των αγώνων του επετειακού ΕURO 2020, που αναβλήθηκε πέρυσι λόγω Covid-19, και το οποίο θα πραγματοποιηθεί φέτος από τις 11 Ιουνίου έως και τις 11 Ιουλίου.

Για πρώτη φορά στην ιστορία της ελληνικής τηλεόρασης, το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου θα μεταδοθεί από ένα ιδιωτικό κανάλι, τον ΑΝΤ1.

Οι 24 κορυφαίες εθνικές ομάδες της Ευρώπης θα αναμετρηθούν σε 11 πόλεις, με τον μεγάλο τελικό και τους δύο ημιτελικούς να διεξάγονται στο Λονδίνο, στο εμβληματικό Στάδιο Wembley.

Η δράση αρχίζει από τις 15:00 με την εκπομπή «EURODAY»

Κάθε βράδυ, στις 21:00,οι Σταύρος Σβήγκος, Γιώργος Λέντζας, Νικόλας Ράπτης και Χάρης Νταρζάνος θα σχολιάζουν με χιούμορ τους αγώνες και τους πρωταγωνιστές του EURO2020, όπως κάνουν οι παρέες που μαζεύονται να δουν μπάλα.
Λίγο μετά τα μεσάνυχτα,η εκπομπή «EUROSHOW» με τους Γρηγόρη Παπαβασιλείου, Γιώργο Λιώρη και Αντώνη Καρπετόπουλο θα«κλείνει» το ποδοσφαιρικό δεκάωρο πρόγραμμα της ημέρας, σχολιάζοντας τα πάντα γύρω από τα ματς.

 

ΤO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ Α΄ ΓΥΡΟΥ  

1η Αγωνιστική

11 Ιουνίου 22:00 Τουρκία – Ιταλία

12 Ιουνίου 16:00 Ουαλία – Ελβετία

12 Ιουνίου 19:00 Δανία – Φινλανδία

12 Ιουνίου 22:00 Βέλγιο – Ρωσία

13 Ιουνίου 16:00 Αγγλία – Κροατία

13 Ιουνίου 19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία

13 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Ουκρανία

14 Ιουνίου 16:00 Σκωτία – Τσεχία

14 Ιουνίου 19:00 Πολωνία – Σλοβακία

14 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Σουηδία

15 Ιουνίου 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία

15 Ιουνίου 22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική

16 Ιουνίου 16:00 Φινλανδία-Ρωσία

16 Ιουνίου 19:00 Τουρκία-Ουαλία

16 Ιουνίου 22:00 Ιταλία-Ελβετία

17 Ιουνίου 16:00 Ουκρανία-Βόρεια Μακεδονία

17 Ιουνίου 19:00 Δανία-Βέλγιο

17 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία-Αυστρία

18 Ιουνίου 16:00 Σουηδία-Σλοβακία

18 Ιουνίου 19:00 Κροατία-Τσεχία

18 Ιουνίου 22:00 Αγγλία-Σκωτία

19 Ιουνίου 16:00 Ουγγαρία-Γαλλία

19 Ιουνίου 19:00 Πορτογαλία-Γερμανία

19 Ιουνίου 22:00 Ισπανία-Πολωνία

3η Αγωνιστική

20 Ιουνίου 19:00 Ελβετία – Τουρκία

20 Ιουνίου 19:00 Ιταλία-Ουαλία

21 Ιουνίου 19:00 Βόρεια Μακεδονία-Ολλανδία

21 Ιουνίου 19:00 Ουκρανία-Αυστρία

21 Ιουνίου 22:00 Ρωσία-Δανία

21 Ιουνίου 22:00 Φινλανδία-Βέλγιο

22 Ιουνίου 22:00 Κροατία-Σκωτία

22 Ιουνίου 22:00 Τσεχία-Αγγλία

23 Ιουνίου 19:00 Σλοβακία-Ισπανία

23 Ιουνίου 19:00 Σουηδία-Πολωνία

23 Ιουνίου 22:00 Γερμανία-Ουγγαρία

23 Ιουνίου 22:00 Πορτογαλία -Γαλλία

 ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

1ος όμιλος

Τουρκία

Ιταλία

Ουαλία

Ελβετία

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ιταλία και Αζερμπαϊτζάν

2ος όμιλος

Δανία

Φινλανδία

Βέλγιο

Ρωσία

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Δανία και Ρωσία

3ος όμιλος

Ολλανδία

Ουκρανία

Αυστρία

Βόρεια Μακεδονία

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ολλανδία και Ρουμανία

4ος όμιλος

Αγγλία

Κροατία

Σκωτία

Τσεχία

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Αγγλία και Σκωτία

5ος όμιλος

Ισπανία

Σουηδία

Πολωνία

Σλοβακία

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ρωσία και Ισπανία

6ος όμιλος

Ουγγαρία

Πορτογαλία

Γαλλία

Γερμανία

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ουγγαρία και Γερμανία

* Προκρίνονται οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι τρίτοι

Πηγή : Triakalasportiva.gr

Facebook Comments

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Υποθέτουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε αν το επιθυμείτε. Απόδεχομαι Περισσότ.

Privacy & Cookies Policy